4 porady, które pomogą Ci wybrać idealną wyprawkę szkolną

Pierwszy dzwonek, który zabrzmi w szkołach z nadejściem września, nie musi oznaczać stresu i pospiesznego odwiedzania sklepów z artykułami papierniczymi oraz odzieżowymi. Aby skompletować wyprawkę szkolną rozsądnie, niedrogo i w pełni świadomie, musisz mieć na nią dokładnie przemyślany plan. Zacznij od zrobienia listy rzeczy, które będą potrzebne dziecku zarówno podczas dojścia do szkoły, w trakcie przerw, jak i na samych zajęciach lekcyjnych. Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać.

  • 0.0
  • 0
  • 0

1. Zeszyty i przybory szkolne

W zależności od wieku dziecka wyprawka, złożona z przyborów szkolnych i zeszytów, będzie różniła się rodzajem i liczbą produktów. Dla pierwszaka konieczny będzie tornister z usztywnieniem tylnej ściany oraz odblaskami, zeszyty 16-kartkowe, w tym w cienką linię oraz kompletny zestaw przyborów plastycznych: bloki rysunkowe i techniczne (w tym kolorowe), papiery samoprzylepne, bibuła, klej, nożyczki, plastelina, farby, kubeczek oraz pędzelki. Obowiązkowo wybierz pióro wieczne, naboje oraz ołówki i kredki. Dla dzieci starszych klas oraz młodzieży nie zapomnij o modnym plecaku, zeszytach 32-, 60-kartkowych i grubszych oraz brulionach w formacie A4. Koniecznie zakup długopisy, ołówki oraz zakreślacze. Niezbędne wszystkim dzieciom będą okładki na zeszyty i podręczniki. Pierwsza rada: zwróć uwagę na jakość artykułów szkolnych.

2. Czas przerwy – co będzie potrzebne?

Podczas przerw w trakcie każdego, szkolnego dnia konieczne jest posilenie się oraz wypicie odpowiedniej ilości wody. W plecaku szkolnym dziecka obowiązkowo znaleźć muszą się lunchbox oraz bidon. W zakresie pojemników śniadaniowych powinieneś przede wszystkim skupić się na rodzaju materiału wykonania, potwierdzając, że jest on bezpieczny w kontakcie z żywnością. Pojemnik może posiadać nadruk z modnymi postaciami lub dla starszych dzieci –prezentować gładką stylistykę.

Ważny jest również wybór bidonu. Możesz zdecydować się na podstawowy model w atrakcyjnej dla dziecka stylistyce lub butelkę z wkładem filtrującym. Ponadto wybrać możesz praktyczną, zwłaszcza jesienią i zimą, butelkę termiczną, która utrzyma zarówno wysoką temperaturę napoju zimą, jak i niską na wiosnę. Rada druga: przed zakupem pojemnika typu lunchbox i bidonu dokładnie sprawdź, jakie rozmiary i pojemności będą kompatybilne z przegrodami w plecaku szkolnym.

3. Ubiór i obuwie na zajęcia szkolne i pozalekcyjne

Elementem szkolnej wyprawki jest odzież i obuwie. Jeżeli dziecko w szkole nie nosi mundurka, potrzebne będą bawełniane koszulki, rozpinane bluzy, spodnie (w przypadku dziewcząt również legginsy), skarpetki, bielizna, a także obuwie zmienne, sportowe na zajęcia wychowania fizycznego, kurtka typu softshell oraz przejściowa. Niezbędny będzie strój sportowy oraz worek szkolny na obuwie i strój do ćwiczeń. Trzecia porada: zwróć uwagę na jakość i oddychalność materiałów, aby zapewnić trwałość i komfort użytkowania.

4. Urządzenia wspomagające naukę

Niezbędna wyprawka szkolna to ponadto urządzenia elektroniczne, wspomagające naukę stacjonarną i zdalną. Dziecku przyda się nowy laptop, być może tablet oraz sprawnie działający kalkulator. Przed wyborem koniecznie zorientuj się w zakresie parametrów urządzeń oraz ich trwałości. Sprzęty powinny być nowe i objęte gwarancją. Czwarta rada: jeżeli po wakacjach zakup sprzętu elektronicznego jest zbyt dużym wydatkiem, nie oszczędzaj na jakości. Możesz skorzystać z opcji zakupu na raty, by zapewnić dziecku niezawodność działania sprzętu bardzo długo.

artykuł zewnętrzny

Opublikowano: ;

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Ciąża przeterminowana – przyczyny, postępowanie

 

Zespół Wolfa-Hirschhorna – przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

 

Lewatywa dla dziecka – czy jest bezpieczna?

 

Kołatanie serca w ciąży – co oznacza mocne bicie serca w czasie ciąży?

 

Mirosława – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie

 

Mykobakterioza – przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

 

Aleksy – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie

 

Odruch Moro – czym jest, kiedy zanika i jak wyciszyć przetrwały efekt Moro