Foteliki obrotowe – jakie mają zalety?

Każde dziecko do wagi 36 kg musi jeździć w foteliku samochodowym. Dbają o to przepisy drogowe, choć to bezpieczeństwo dzieci jest kluczowe przy wyborze fotelika. Wiadomo, że w foteliku dziecko będzie czuło się lepiej i bezpieczniej, jednak szukając fotelika idealnego warto zwrócić uwagę na foteliki obrotowe, dzięki którym dzieci mogą jeździć tyłem lub przodem, jeśli zajdzie taka konieczność.

  • 0.0
  • 0
  • 0

Czym różni się fotelik obrotowy od zwykłego fotelika?

Fotelik z obracanym siedziskiem powstał po to, by znacząco ułatwiać życie rodziców. Niejednokrotnie zapięcie pasów w klasycznym foteliku może sprawiać trudność. Połączenie klasycznego fotelika z podstawą, która umożliwia zmianę pozycji nawet o 360 stopni, jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla wielodzietnych rodzin.

Zalety fotelików obrotowych

KIERUNEK

Aby zmienić kierunek siedziska, nie trzeba demontować fotelika, wystarczy wcisnąć przycisk lub pociągnąć wajchę. Wszystko zależy od modelu fotelika, jednak dziecko nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie.

ISOFIX

Co więcej, takie foteliki posiadają bazę z systemem isofix, dzięki której zwiększa się bezpieczeństwo podczas jazdy.

ZAPINANIE PASÓW

Dzięki swojej strukturze o wiele łatwiej zapiąć pasy, bo dzięki obrotowemu siedzisku fotelik można skierować w stronę drzwi. Dzięki temu rodzic ma łatwiejszy dostęp i nie musi wchodzić do samochodu i sięgać głęboko za fotelik. Zapinanie pasów jest lekkie, łatwe i przyjemne.

ŁATWA ZMIANA POZYCJI DZIECKA

Każdy producent fotelików samochodów zaleca jak najdłuższej korzystać z fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje – czasem starsze dzieci wyraźnie protestują, dlatego można na chwilę zmienić ustawienie fotelika bez konieczności całkowitego jego demontażu.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Jest to sprzęt, który nie sprawia trudności w obsłudze. Jest niezwykle intuicyjny na każdym etapie, czyli podczas montażu bazy oraz wpinania i obracania fotelika. Bez trudu można regulować każdy element, taki jak pasy czy zagłówek.

Dopasowując fotelik do rozmiarów dziecka można mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna. Każdy producent fotelików samochodowych ma na względzie wygodę użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

---

Czym kierować się przy wyborze fotelika samochodowego?

Fotelik musi posiadać homologację, dzięki temu mamy pewność, że producent fotelików samochodowych zadbał o bezpieczeństwo.

Homologacja potwierdza, że sprzęt spełnia wymagania techniczne ważne podczas użytkowania. Jest to niezwykle ważny aspekt, ponieważ wybierając fotelik trzeba mieć pewność, że inwestujemy w wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Jednak to nie wszystko, aby mieć pewność, że wybrany fotelik to najlepszy wybór, należy sprawdzić, czy posiada wyniki testów zderzeniowych ADAC. Foteliki są sprawdzane pod tym względem i otrzymują pozytywną lub negatywną opinię. Wybierając fotelik musimy wiedzieć, czy spełnia on normy i czy naprawdę jest bezpieczny.

Warto zwrócić uwagę na sposób montażu fotelika. Niektóre samochody nie posiadają funkcji isofix i fotelik należy zapinać na zwykłe samochodowe pasy. Jednak duże lepszą opcją jest funkcja isofix, dająca dużo większą stabilność fotelika. Ale nie chodzi o to, by zmieniać samochód, tylko dobrać fotelik, który pasuje do posiadanego auta.

Bardzo ważnym aspektem bezpieczeństwa fotelika obrotowego są pasy. Zazwyczaj wykorzystuje się pasy trójpunktowe lub pięciopunktowe. Oba rozwiązania są dobre, jednak te drugie mają o wiele lepsze opinie. Pięciopunktowe pasy są rekomendowane dla najmłodszych podróżników, których miednica i kości biodrowe nie są jeszcze w pełni wykształcone.

Artykuł sponsorowany

Opublikowano: ;

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Hejt – jak pomóc dziecku poradzić sobie z mową nienawiści?

 

Poród przedwczesny, wcześniactwo

 

Awokado w ciąży – czy wolno je jeść?

 

Kaszel u dziecka w nocy – jakie są przyczyny i co robić, kiedy dziecko kaszle w nocy?

 

Okulary przeciwsłoneczne u małych dzieci – czy to dobry pomysł?

 

Żabi brzuch u niemowlaka – jak wygląda i czego jest objawem?

 

Guzek w piersiach – jak rozpoznać? Przyczyny, objawy, leczenie

 

Ból podczas stosunku i ból po stosunku w ciąży – jakie są przyczyny?