Miovelia – co to za preparat, jak działa, skład

Preparaty Miovelia Pro oraz Miovela Nac są stosowane w celu przywrócenia i utrzymania równowagi hormonalnej, a także w celu stymulacji owulacji. Produkty zawierają w swoim składzie dwie formy inozytolu. Są skierowane w stronę pacjentek z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Jak działa preparat? Kiedy stosować Miovelia? Co zawiera w składzie?

  • 0.0
  • 0
  • 0

Zespół policystycznych jajników

PCOS, czyli zespół policystycznych jajników to wieloczynnikowe endokrynne zaburzenie metaboliczne, które dotyka około 10% kobiet w populacji. Schorzenie jest rozpoznawane, gdy występują dwa z trzech kryteriów: rzadka owulacja lub jej brak, biochemiczne i/lub kliniczne objawy hiperandrogenizmu oraz obraz jajników policystycznych na USG.

Zespół policystycznych jajników jest związany z brakiem równowagi hormonalnej w organizmie. Objawami, które występują przy schorzeniu, mogą być: zmiany skórne, otyłość, insulinooporność, wahania nastroju, obniżone libido, łojotok czy hirsutyzm.

Należy również wspomnieć, że PCOS jest przyczyną ok. 70% przypadków braku owulacji i niepłodności, a także ok. 80% przypadków wczesnych poronień.

Miovelia Pro smak śmietankowo-waniliowy (saszetka) i kapsułki – skład preparatu

Suplement diety Miovelia Pro składa się z saszetki do przyrządzenia zawiesiny oraz kapsułki z witaminami i minerałami. Porcja saszetka i kapsułka są przeznaczone na jeden dzień.

Składnikami aktywnymi w Miovelia Pro kapsułka są: witamina D3, witamina B6, foliany, kwas pteroilomonoglutaminowy, L-metylofolian wapnia, witamina B12, jod, cholina, resweratrol. Dodatkowo, kapsułka zawiera substancje pomocnicze.

Składniki aktywne zawarte w saszetce to: białko, mio-inozytol oraz D-chiro-inozytol. Reszta składników to substancje pomocnicze, w tym białko serwatkowe – laktoza.

Miovelia Nac – skład

Suplement diety Miovelia Nac to preparat w formie kapsułek zawierający w składzie następujące substancje: N-acetyl L-cysteinę, hydroksypropylometylocelulozę, mączkę ryżową, substancje przeciwzbrylające – kwasy tłuszczowe i dwutlenek krzemu.

Miovelia Pro i Miovelia Nac – kiedy stosować?

Preparaty Miovelia wskazane są dla kobiet, które chcą wyrównać równowagę hormonalną w organizmie. Wskazaniami są również starania o dziecko – jako skuteczne postępowanie w niepłodności spowodowanej PCOS, ponieważ wspomagają stymulację owulacji.

Preparat Miovelia jest dedykowany dla kobiet z zaburzeniami płodności, które są związane ze stresem oksydacyjnym i złym stanem odżywiania, a także dla kobiet z zespołem policystycznych jajników, które przechodzą procedurę wspomaganego rozrodu lub są w trakcie terapii cytrynianem klomifenu.

PCOS – dieta i suplementacja

Dieta

Odpowiednia suplementacja i dieta są ogromnie ważne w postępowaniu w przypadku zespołu policystycznych jajników. Ogólne zasady żywienia wskazują na ograniczenie tłuszczów w diecie (nasycone kwasy tłuszczowe). Spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym oraz o dużej zawartości błonnika, a także ograniczenie ogólnego spożycia węglowodanów korzystnie wpływa na zaburzenia miesiączkowania w PCOS.

Zalety suplementacji inozytoli i witaminy D zawartej w Miovelia

Badania wykazują, że stosowanie mio-inozytolu wpływa korzystnie na pojawienie się regularnych cykli miesiączkowych, częstsze występowanie owulacji, zmniejszenie objętości jajników oraz zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej cyklu.

Potwierdzona została także skuteczność witaminy D w regulacji cykli miesięcznych, dojrzewaniu pęcherzyków oraz występowaniu spontanicznej owulacji u kobiet z zespołem policystycznych jajników.

Miovelia – stosowanie i przeciwwskazania

Miovelia Nac

Preparat należy spożywać zgodnie z zaleceniami lekarza lub jeżeli nie zaleci inaczej – 3 kapsułki na dobę od 3. dnia cyklu przez 5 dni. Kapsułki należy przyjmować wraz z posiłkiem i popijać wodą.

Przeciwwskazaniami do stosowania Miovelia Nac są: nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ostry stan astmatyczny i zmniejszona zdolność odkrztuszania wydzieliny. Nie należy stosować u dzieci poniżej 14. roku życia.

Miovelia Pro

Należy spożywać 1 saszetkę i 1 kapsułkę na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 100 ml mleka, napoju roślinnego lub wody. Dobrze wymieszać, najlepiej przy użyciu shakera, do uzyskania jednolitej konsystencji. Dopuszczalne są niewielkie grudki. Przyjmować od razu po przygotowaniu w trakcie posiłku o niskiej zawartości węglowodanów. Saszetka może być również formą dodatku do posiłków i różnego rodzaju potraw.

Przeciwwskazaniami do stosowania Miovelia Pro są nadwrażliwość na któryś ze składników produktu i niewyrównana niedoczynność tarczycy. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych kobiet.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.

Miovelia a alkohol

Nie ma bezpośrednich przeciwwskazań do stosowania produktów Miovelia Nac i Miovelia Pro oraz do jednoczesnego spożywania alkoholu, jednak ze względu na cel, w którym stosuje się preparaty, należy wstrzymać się ze spożywaniem alkoholu.

Miovelia – cena

Cena preparatu Miovelia Pro (30 saszetek + 30 kapsułek) to w zależności od miejsca zakupu ponad 100 zł.

Miovelia Nac 15 kapsułek waha się pomiędzy 40 a 50 zł, w zależności od sklepu.

Bibliografia

 
  1. Gutowska Gabriela, Katarzyna Kolasa. „Zespół policystycznych jajników–patofizjologia i dietoterapia”. Wybrane zagadnienia z zakresu bromatologii: 49.
  2. Kostecka, Małgorzata „Zespół policystycznych jajników? Rola diety i suplementacji we wspomaganiu leczenia”. Kosmos 67.4 (2018): 855-862.
  3. miovelia.pl.
Opublikowano: ;

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Zapalenie pępka – przyczyny, objawy, leczenie

 

Drugie śniadanie do szkoły – propozycje posiłków

 

Przebodźcowanie – przyczyny, objawy, jak zapobiec przestymulowaniu dziecka?

 

Baby blues – czym różni się od depresji poporodowej?

 

Nieleczona angina – jakie są powikłania niedoleczonej anginy?

 

Fryderyk – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie

 

Bernadetta – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie

 

Wodnik – znak zodiaku, data i charakterystyka