„Sylwester to fajny gość”. To krótkie zdanie, idealnie określa Sylwestra. Otwarty, przyjacielski, tolerancyjny, oddany i ugodowy - to najważniejsze cechy Sylwestra. Ludzie go lubią i cenią za to że można porozmawiać z nim na każdy temat, zawsze znajdzie czas i ochotę na spotkanie, swoim poczuciem humoru i pozytywnym usposobieniem umila każdą imprezę.
Sylwester – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie
Sylwester - imieniny
Sylwester obchodzi imieniny kilka razy w roku:
- 2 stycznia,
- 26 września,
- 26 października,
- 26 listopada,
- 31 grudnia.
Najpopularniejsza data, kiedy cały świat obchodzi imieniny Sylwestra, to oczywiście 31 grudnia.
Pochodzenie imienia Sylwester
Imię Sylwester wywodzi się z języka łacińskiego. Od wyrazu silvestris, który oznacza „człowieka żyjącego w lesie”; wyraz silva to „las”.
Znaczenie imienia Sylwester
Sylwester zdecydowanie nie jest człowiekiem chowającym się w lesie przed ludźmi, wręcz przeciwnie – to prawdziwy amator spotkań towarzyskich. Sylwester bardzo lubi ludzi, z wzajemnością. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do świata, nie boi się wyzwań, uczy się na błędach i zawsze daje z siebie wszystko, aby pokonać pojawiające się na jego drodze przeszkody.
Sylwester – życie towarzyskie
Sylwester lubi dobrą zabawę w gronie ludzi o podobnym nastawieniu do świata. Nie przepada za marudzącymi mrukami, lgnie do osób, które – podobnie jak on – są otwarte na nowe znajomości, lubią interesujące rozmowy, ciekawe podróże i nowe przygody. Sylwester nie jest typem samotnika, dlatego najchętniej podróżuje i spędza czas w gronie bliskich przyjaciół. Jednak zdarza się, że podchodzi do ludzi sceptycznie – zwłaszcza do tych, z którymi nie czuje chemii.
Sylwester – miłość i rodzina
Sylwester ma w sobie mnóstwo uroku i czaru, które działają na kobiety jak magnes. Bezpośredniość, pogoda ducha i gadatliwość Sylwestra sprawiają, że niezwykle dobrze dogaduje się z kobietami. Sylwester często ma więcej przyjaciół właśnie wśród kobiet.
W miłości Sylwester również ma dużo z kobiety – potrzebuje czułości i stałego zapewniania o uczuciu do niego. Jeśli tego nie otrzyma, zaczyna szukać akceptacji i uwagi gdzie indziej. Ma tendencje do dokuczania i niewybrednych żartów (zwłaszcza wobec najbliższych) – to jego osobliwy sposób na wyrażanie sympatii. Trzeba się do tego przyzwyczaić i zaakceptować. Bo taki właśnie jest Sylwester – nieszablonowy, ale przy tym ujmujący.
Sylwester – praca
Sylwester doskonale działa w zespole. Nie jest typem lidera, który bierze na siebie całą odpowiedzialność, woli dzielić obowiązki i zadania z innymi. Potrafi współpracować, dostosowywać się do planu działania zespołu, nie toleruje jednak nieetycznego zachowania. Sylwester źle znosi porażki, ale najbardziej boli go niezrozumienie. Głowa pełna pomysłów, ciekawość świata, błyskotliwość i nieszablonowe myślenie sprawiają, że Sylwester sprawdzi się w pracy w mediach lub w branży artystycznej jako menadżer lub rzecznik prasowy. W Których jeszcze konkretnie zawodach sprawdzi się Sylwester? Otóż są to: filmowiec, publicysta, a nawet... naukowiec.
Znane osoby o imieniu Sylwester
Znane osoby noszące imię Sylwester to, np.:
- Sylwester Stallone – amerykański aktor, reżyser filmowy;
- Sylwester Chęciński – polski scenarzysta;
- Sylwester Czereszewski – polski piłkarz;
- Sylwester Damazy Kaliski – polski wojskowy;
- Sylwester Bednarek – polski lekkoatleta;
- Sylwester Gazda – polski muzyk;
- Sylwester Latkowski – polski reżyser;
- Silvestro Lega – włoski malarz;
- Sylwester Szmyd – polski kolarz szosowy;
- Sylwester Wilczek – polski hokeista;
- Sylwester Wyłupski – polski piłkarz;
- Silvestre Varela – portugalski piłkarz;
- Sylwester Przedwojewski – polski aktor teatralny.
Zdrobnienia imienia Sylwester
Imię Sylwester najczęściej zdrabniane jest w następujący sposób:
- Sylwek,
- Sylwuś,
- Sylwcio,
- Sylwajn,
- Sylek,
- Syl,
- Sylwunio,
- Sylwusiek,
- Sysiek,
- Sylwia,
- Sylwinio,
- Sylwu,
- Sylwesterek,
- Sylwunia.
Bibliografia
- Andrzej Sieradzki, Księga imion i patronów, wyd. Videograf II. Chorzów 2008.
- Albert Roch, Elżbieta Pietraszewska, Twoja księga imion, wyd. Printex, Białystok 2004.
Komentarze i opinie (0)