Eryk to uroczy i kulturalny mężczyzna, który uwielbia brylować w towarzystwie. Jest flirciarzem i lgnie do kobiet. Z wzajemnością, gdyż to bardzo wrażliwy mężczyzna, który urzeka płeć przeciwną inteligencją, poczuciem humoru i pewnością siebie.
Eryk – imię, imieniny, znaczenie, pochodzenie
Imieniny Eryka
Eryk imieniny obchodzi: 9 lutego, 2 kwietnia, 8 maja, 18 maja i 9 sierpnia.
Pochodzenie imienia Eryk
Eryk to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego. Niektóre źródła z kolei wskazują, że to imię pochodzenia skandynawskiego. W historii znajdziemy wielu szwedzkich królów imieniem Eryk. Historia imienia Eryk związana jest z połączeniem dwóch słów: era – czyli „cześć” i „honor”, a także richi – czyli „bogaty”. Znaczenie imienia Eryk możemy przetłumaczyć jako „ten, dla którego honor jest największym bogactwem”. Może nadanie imienia dziecku o takim brzmieniu w tym przypadku będzie dobrą wróżbą?
Znaczenie imienia Eryk
Eryk to mężczyzna o wielkiej ambicji. Jego głowa zawsze jest pełna pomysłów. Jest uparty i silnie przekonany o swojej racji. Ten upór bywa bardzo pomocny w realizacji wyznaczonych celów, jednak jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, często z powodu uporu Eryk traci przyjaciół. Trudno jest mu odpuścić – zwłaszcza w dyskusjach na kontrowersyjne tematy. Nie pomagają mu w tym dość konserwatywne – czasami wręcz staroświeckie – poglądy. Cyfra imienia Eryk wynosi 5. Numerologia imienia Eryk wskazuje, że pasuje ono do osób urodzonych w znaku Barana lub Skropiona.
Eryk – dom i rodzina
W sferze uczuć Eryk jest bardzo lojalnym i wiernym partnerem, nie można odmówić mu też romantyzmu i zmysłowości. Jest małżonkiem, na którego można liczyć, a rodzina jest dla Eryka bardzo ważna. W związku bywa jednak despotyczny i zaborczy. Wyraźnie podkreśla swoją rację i swoje rządy, dlatego dzieci – zwłaszcza te w wieku dojrzewania – często wchodzą z nim w konflikt. Eryk potrzebuje silnej partnerki, która nie da się zdominować. Kobiety, która będzie hamować jego despotyczne zapędy, ale jednocześnie da mu miłość i czułość, której on potrzebuje jak powietrza. Zdarza się, że Eryk bywa wybuchowy, jeśli chce osiągnąć swój cel.
Eryk – życie towarzyskie
Eryk ceni sobie przyjaciół i spotkania towarzyskie. Osoby noszące imię Eryk lubią urządzać przyjęcia i zapraszać gości. Eryk często takie imprezy wykorzystuje do tego, aby nieco połaskotać swoje ego. Jest to jednak niegroźne, ponieważ Eryk w rzeczywistości jest szczerym i dobrym facetem, który dla swoich prawdziwych przyjaciół może zrobić wiele. Jedyne, co może trwale zniszczyć relację z Erykiem, to nieszczerość. Ten mężczyzna ma bardzo dobrą intuicję i potrafi wyczuć, czy ktoś jest wobec niego uczciwy. Jeśli jest inaczej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajomość nie przetrwa.
Eryk – praca
Eryk jest bardzo pracowity, analityczny i uparty. Chętnie podejmuje wyzwania, tworzy ciekawe projekty od zera. Co ważne, Eryk ceni sobie praktyczne rozwiązana, dlatego też efekty jego pracy są często bez zarzutu. Jest w stanie poświęcić im dużo czasu, nawet kosztem życia prywatnego. To naprawdę oddany pracownik obdarzony wielką inteligencją i bystrością umysłu. Niestety często pracodawcy nie doceniają jego poświęcenia i zaangażowania.
Znane osoby o imieniu Eryk
Znane osoby o imieniu Eryk to na przykład:
- Eric Clapton – muzyk i piosenkarz,
- Eryk Anders – zawodnik MMA,
- Eric Carmen – amerykański muzyk rockowy,
- Eric Berne – amerykański psychiatra,
- Eric Banadinovic – australijski aktor,
- Eric Fried – austriacki poeta,
- Erich Fromm – niemiecki filozof,
- Erich Hauser – niemiecki rzeźbiarz,
- Eric Mabius – amerykański aktor,
- Eric Martin – amerykański piosenkarz,
- Eryk Jedvardsson – król szwedzki,
- Eric Dier – angielski piłkarz,
- Eric Esch – amerykański bokser,
- Erich Maria Remarque – niemiecki pisarz.
Zdrobnienia imienia Eryk
Imię ma formę zdrobnioną (i to niejedną):
- Eruś,
- Eryczek,
- Riki,
- Erosek,
- Ercio,
- Erni,
- Eri.
Bibliografia
- Andrzej Sieradzki, Księga imion i patronów, wyd. Videograf II. Chorzów 2008.
- Albert Roch, Elżbieta Pietraszewska, Twoja księga imion, wyd. Printex, Białystok 2004.
Komentarze i opinie (0)