Jakie ubrania na rozpoczęcie roku szkolnego przydadzą się także na inne okazje?

Początek roku to duże wydarzenie. Niestety dla rodziców to też okres sporych wydatków. Podpowiadamy, jak mądrze wybrać strój galowy, by był przydatny na inne okazje. Dzięki funkcjonalnym ubraniom możesz sporo zaoszczędzić!

Klasyczny strój galowy w granacie i bieli

Ubrania na rozpoczęcie roku szkolnego bardzo często utrzymane są w popularnej kolorystyce: granat i biel. To połączenie znane od lat i chętnie powielane. Niektóre szkoły nadal utrzymują strój galowy w tych kolorach. Często rodzice sami dobierają takie barwy, mimo iż w regulaminie szkoły nie jest to wskazane. Dzięki uniwersalnym kolorom łatwo bowiem stworzyć prosty strój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Barwy te dodają elegancji nawet prostym fasonom. Jest to więc sposób na to, jak wybrać strój na uroczystości, który zawsze będzie odpowiedni. Różne ciekawe propozycje znajdziecie tutaj: https://mybasic.pl/info/stroj-galowy .

Jak wybierać ubrania do stroju galowego?

By w przyszłości dziecko korzystało ze swojego stroju galowego częściej niż tylko raz do roku, warto zwrócić uwagę na kilka cech uniwersalnych ubrań o wielu zastosowaniach:

  • ponadczasowy krój, który będzie modny dłużej niż jeden sezon. Taki strój na rozpoczęcie roku przyda się za rok lub na inne okazje przez długi czas i wciąż będzie się dobrze prezentował;
  • dobra jakość, dzięki której ubranie galowe nie zmechaci się zbyt szybko i nie straci fasonu. Będzie się dobrze prezentować, mimo częstego zakładania;
  • gładki materiał. Do stroju galowego lepiej wybrać jednolite ubrania, które będzie można w przyszłości łatwiej ze sobą zestawiać, nawet w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na mniej tradycyjny kolor.

Takie ubrania galowe będą bardziej przydatne, będzie można je zakładać nie tylko na szczególne okazje, ale też dodawać do bardziej swobodnych stylizacji.

Strój galowy w mniej formalnym wydaniu

Wspominaliśmy już o tym, że nie każda szkoła określa wygląd i kolor stroju na rozpoczęcie roku szkolnego, a nawet jeśli zawiera takie informacje w statucie, nie zawsze kontroluje uczniów pod tym względem. W takim przypadku można wybrać bardziej oryginalny strój galowy. Proponujemy inne kolory niż zazwyczaj. Może warto zamienić klasyczną granatową dresową marynarkę na pudrowy róż lub bordo? Albo może wybrać koszulkę polo, która zwykle jest biała, w kolorze mięty lub jasnego fioletu? Gwarantujemy oryginalny efekt.

Dodatkowo ubrania w ciekawych kolorach mogą być zakładane na wiele innych okazji i nie będą kojarzyły się ze strojem galowym. W przypadku zmiany kolorów i unowocześnienia swojego ubrania na szczególne okazje szkolne należy jednak pamiętać, by nie przesadzić. Warto postawić na prostsze i znane formy, jak marynarka dzianinowa czy polówka, które prezentują się elegancko, ale nie muszą być sztampowe.

Czy warto szukać alternatywy dla klasycznych strojów dla dzieci?

Naszym zdaniem warto. Oczywiście, jeśli szkolne przepisy nie mówią inaczej – dzieci nie należy uczyć łamania zasad. Urozmaicenie klasycznych strojów pozwoli korzystać z nich częściej niż tylko na szkolne uroczystości, jak rozpoczęcie roku szkolnego, czy jego zakończenie. Jeśli tylko zachowamy umiar i podkreślimy wyjątkowy charakter wydarzenia, bo to zdaje się najważniejsze w tego typu ubraniach, nie powinno być problemu. Dzieci również chętniej będą ubierały skomponowane przez siebie stroje lub ubrania w lubianych kolorach, niż narzucone rozwiązania. Jest to więc także sposób na zachęcenie dzieci do zakładania strojów galowych. Często bowiem są z tym spore kłopoty, szczególnie u starszych dzieci.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj stroju galowego się zdecydujecie – czy będą to klasyczne kolory, czy jednak mniej popularne barwy – pamiętajcie, że ubrania powinny być komfortowe. Szczególnie jeśli zamierzacie korzystać z nich także przy innych okazjach. Nie warto bowiem decydować się na pierwsze lepsze modele o wątpliwej jakości, bo nie posłużą one długo.

artykuł zewnętrzny

Opublikowano: ; aktualizacja: 25.08.2022

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Województwa w Polsce – lista i krótka charakterystyka dla uczniów

 

Bogowie egipscy – imiona, funkcje i atrybuty bogów starożytnego Egiptu

 

Czasownik – na jakie pytania odpowiada, przez co się odmienia, rodzaje, przykłady, formy

 

Drugie śniadanie do szkoły – propozycje posiłków

 

Gotowość szkolna – co to jest? Diagnoza gotowości szkolnej

 

Parki narodowe w Polsce – ile ich jest? Lista, największy, najmniejszy, najmłodszy, najstarszy

 

Zajęcia rewalidacyjne – co to jest, dla kogo, rodzaje zajęć

 

Ogłoszenie – jak napisać, z jakich części się składa, przykłady ogłoszeń